Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Turpinās iztiesāt krimināllietu par Ušakova elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu

  

(picture 2)
Sarakste, ko Jākobsons publicēja, bija notikusi starp Ušakovu un Krievijas vēstniecības darbinieku Aleksandru Hapilovu, kā arī Krievijas televīziju - Pirmo Baltijas kanālu (PBK). Foto: irir.lv.<

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien lēma līdz 2.maijam atlikt krimināllietas izskatīšanu, kur portāla "kompromat.lv" pārstāvis Leonīds Jākobsons apsūdzēts saistībā ar Rīgas mēra Nila Ušakova (S) elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu.

Jākobsons aģentūrai LETA skaidrojis, ka lietas izskatīšana atlikta, jo prokurore Vita Ozoliņa nolēmusi precizēt apsūdzību, nemainot apsūdzības pantu.

Prokuratūras preses pārstāve Kristīne Sutugina aģentūrai LETA apstiprinājusi, ka apsūdzētajam Jākobsonam tika grozīta apsūdzība, nemainot noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju.

Iepriekšējā tiesas sēde šajā lietā notika pērn 10.septembrī, kad tika pratināti liecinieki.

Jau ziņots, ka Jākobsonam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 144.panta 1.daļas - par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Apsūdzētais Jākobsons savu vainu neatzīst.

Izmeklējot kriminālprocesu par Ušakova elektroniskā pasta uzlaušanu, Valsts policija 2011.gada decembrī veica kratīšanu portāla "kompromat.lv" pārstāvja Jākobsona dzīvesvietā Rīgā. Kratīšanas laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja.

Kriminālprocesu policija sāka 2011.gada 23.novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas.

Sarakste, ko Jākobsons publicēja, bija notikusi starp Ušakovu un Krievijas vēstniecības darbinieku Aleksandru Hapilovu, kā arī Krievijas televīziju - Pirmo Baltijas kanālu (PBK). Kā iepriekš ziņots, A. Hapilovs uz aizdomu pamata par spiegošanu bija spiests pamest Latviju. Savukārt publicētā Ušakova sarakste ar PBK atklāj, ka viņš sūtījis ieteikumus, kādus sižetus veidot, un no medija saņēmis atskaites par paveikto. Šo korespondenci Ušakovs veicis, būdams 9. Saeimas deputāts, turklāt laikā, kad viņš gatavojās kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Jākobsons iepriekš apgalvoja, ka, publicējot daļu Ušakova sarakstes, viņš darījis sabiedrībai zināmus būtiskus faktus, un tas ir viņa kā žurnālista pienākums.

Vairākus mēnešus pēc Jākobsona aizturēšanas divi nezināmi uzbrucēji 2012.gada 29.martā viņam savainoja seju Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā.

Papildināts ar tiesas lēmumu atlikt krimināllietas izskatīšanu.

2016-02-05 20:14:24