Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Jākobsons par kriminālprocesa izbeigšanu sola vērsties Ģenerālprokuratūrā (video)

Lsm.lv (Liene Barisa - Sermule, Panorāma)

  

(picture 2)
Žurnālists Leonīds Jākobsons. Foto: Panorāma, LTV.

Noilguma dēļ Valsts policija bez atrisinājuma un vainīgo atrašanas izbeigusi kriminālprocesu, kurā izmeklēja uzbrukumu žurnālistam Leonīdam Jākobsonam viņa mājas kāpņutelpā. Lai gan kopš notikušā pagājuši vien nepilni trīs gadi, tik ātri lietu slēgt ļāva tās pārkvalificēšana par mazāk smagu noziegumu, norādot, ka žurnālistam nodarīti tikai viegli miesas bojājumi. Žurnālists par notikušo ir neizpratnē un plāno vērsties Ģenerālprokuratūrā, lai lieta tiktu atjaunota.

Portāla "Kompramat.lv" žurnālists Leonīds Jākobsons atceras, kā todien 2012. gada 29. martā ar dēlu atgriezušies mājās un, neko nenojaušot, iegājuši kāpņu telpā. Tikuši līdz otrajam stāvam, kad no augšas pretī skrējuši divi cilvēki.

„Šeit viņi man iešāva sejā. Es neredzēju, ar ko [iešāva]. Tā varēja būt gāzes pistole. Es uzreiz aizliku rokas priekšā acīm, viņi man iesit, es nokritu. Viņi mani aizgrūda līdz šīm durvīm [rāda]. Kādu laiku mani sita. Pēc tam viens no viņiem man uzsēdās un sagrieza seju,” atminas Jākobsons.

Dziļā rēta žurnālista sejā visu mūžu atgādinās par notikušo.

Tāpēc par policijas bezdarbību viņš ir neizpratnē. Neizmeklējot šādus notikumus, apdraudēts var būt jebkurš. Turklāt Jēkabsons domā, ka iemesls lietu izbeigt atrasts ar nolūku.

Lai gan kriminālprocess ierosināts 2012. gada martā pēc panta par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, divarpus gadus vēlāk - 2014. gada 1. decembrī tas pārkvalificēts pēc panta par vieglu miesas bojājumu izdarīšanu. Un konstatējot, ka šādam noziegumam jau pēc diviem gadiem kopš notikušā iestājies noilgums, lieta izbeigta.

Jākobsona advokāts trešdien plāno vērsties ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā kā uzraugošajā iestādē ar lūgumu izmeklēšanu atjaunot. „Šī rēta viņam uz sejas ir neizdzēšams sejas izķēmojums un, pēc mūsu juristu aprindās vērtētās situācijas, viņam tie ir smagi miesas bojājumi. Šādā aspektā šī lieta nemaz nav vērtēta. Un vēl ir ļoti daudz apstākļu, kas jānoskaidro,” argumentē Jākobsona advokāts Andris Baumanis.

Kā norāda advokāts, pats Jākobsons izjautāts vien īsi pēc notikušā, šoka stāvoklī, un pēc tam par policijas veikto nav nekādu ziņu. Advokāts spriež, ka policijai acīmredzot trūkst resursu, lai apstrādātu visas viņu rīcībā esošās lietas un tādā veidā mēģina no tām atbrīvoties. Policijā savukārt visas dienas garumā tā arī neatrada iespēju šo situāciju komentēt un skaidrot savu lēmumu.

Izmeklēšanu šajā lietā atjaunot aicina arī Latvijas Žurnālistu asociācija, jo, iespējams, uzbrukums saistīts ar žurnālista profesionālo darbību. To kā galveno versiju, uzsākot kriminālprocesu, sākotnēji minēja arī policijā. Taču, tā kā žurnālista aprakstīto tēmu loks bijis plašs, konkrēti minējumi izpalika, un policija jau toreiz norādīja, ka atrast vainīgo būšot grūti.

2015-01-09 00:49:47