Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Atliek žurnālista Leonīda Jākobsona krimināllietas skatīšanu

KasJauns.lv

  

(picture 2)
Nils Ušakovs.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa trešdien līdz nākamā gada 5.martam atlika pret žurnālistu Leonīdu Jākobsonu sākto tā dēvēto Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") e-pasta noplūdes krimināllietas izskatīšanu.

Tiesā neprecizēja lietas atlikšanas iemeslu, jo krimināllieta nozīmēta izskatīšanai slēgtās tiesas sēdēs.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 5.marta plkst.10.

Jau ziņots, ka pēc Rīgas mēra iesnieguma par viņa elektroniskā pasta sarakstes noplūdi sākts kriminālprocess. Ušakovs bija pārliecināts, ka viņa elektroniskais pasts ir uzlauzts, kā arī, pēc viņa teiktā, daļa no publiskotajām vēstulēm ir viltojumi.

Sarakste tika publicēta portālā "kompromat.lv". Žurnālista dzīvesvietā notika kratīšana un tika atsavināti datu nesēji. Jākobsons tika aizturēts uz divām diennaktīm.

Savukārt Ģenerālprokuratūra saņēma portāla "kompromat.lv" iesniegumu par Ušakova elektroniskā pasta saraksti, arī, iespējams, ar Krievijas vēstniecības pārstāvi.

Vēlāk Jākobsonam arī tika uzbrukts.

Jākobsons ir rakstījis par Daugavpils domes dažādiem, viņaprāt, aizdomīgiem darījumiem, aprakstījis Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes bijušā vadītāja Vladimira Vaškeviča krimināllietu, kā arī rakstījis par radikāļa Jevgeņija Osipova ģimenes biznesu, tostarp, iespējams, pornofilmu uzņemšanu, kā arī izvirzījis versijas par čečenu diasporas pārstāvja Bislana Abdulmuslimova iespējamo saistību ar Latvijas politiskajiem spēkiem.

2014-12-07 07:08:07