Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Protesta akcija: Ģenerālprokuratūra noreaģēja uz noslepkavotās meitenes māti ar kliegšanu (audio)

KOMPROMAT.LV

  

(picture 2)
Ceturdien, 15.maijā, notika otra protesta akcija pret tiesībsargājošo iestāžu nevēlēšanos izmeklēt visus Elīnas Pupiņas slepkavības apstākļus.

Pēc otrā piketa pie Ģenerālprokuratūras ēkas pret pierādījumu slēpšanu lietā par 23-gadīgas studentes Elīnas Pupiņas slepkavības lietā notika šokējošs: prokurore Liāna Dadzīte veica psiholoģisku uzbrukumu noslepkavotās meitenes mātei Aijai Pupiņai žurnālista Leonīda Jākobsona klātbūtnē.

Ceturdien, 15.maijā, notika otra protesta akcija pret tiesībsargājošo iestāžu nevēlēšanos izmeklēt visus Elīnas Pupiņas slepkavības apstākļus. Policija un prokuratūra atsakās izmeklēt versiju par seksuālu noziegumu. Par iespējamu grupas izvarošanu, par ko liecina vairāki pierādījumi lietas materiālos.

Protesta akcijas organizētājs žurnālists Leonīds Jākobsons pārliecināts, ka izmeklēšana veikta galēji pavirši. Un tieši, starp pierādījumiem atrastiem nozieguma vietā, bet nepakļautiem ekspertīzēm: cepure ar caurumiem acīm, vīriešu un sieviešu drēbes ar neizpētītām pēdām (iespējams sperma), auduma melna strēmele, iespējams izmantota roku sasiešanai vai žņaugšanai. Slepkavībā vainotajam Jānim Gaigalam piemērots drošības līdzeklis nesaistīts ar brīvīvas atņemšanu. Tiesas procesa laikā Jānis Gaigals atzinās tikai miesas bojājumu veikšanā, kuru rezultātā iestājās nāve.

- Tajā vakarā es biju iereibis un iesitu viņai ne mazāk kā 5 reizes ar dūri pa seju. Pēc tam atstāju guļot uz dīvāna un aizgāju aizverot ar atslēgu durvis. Kad atgriezos viņa jau bija mirusi. Es noģērbu no viņas bikses un apakšbikses, notīrīju grīdu un mēgināju mazgāt savas drēbes. Kapēc to visu darīju – nezinu, biju šokā. Nogalināt Elīnu es negribēju, tā sanāca, – apgalvo Jānis Gaigals.

Atbildēt uz prokurora un cietušās puses jautājumiem atteicās, izmantojot savas procesuālās tiesības. Pēc piketa notika Aijas Pupiņas un Leonīda Jākobsona tikšanās ar dežurējošu prokuroru Liānu Dadzīti, kura negaidīti veica psiholoģisku uzbrukumu uz apmeklētājiem.

- Rakstiet, rakstiet! Kaut simts reiz rakstiet! Cik gribat, tik rakstiet! – kliedza prokurore Liāna Dadzīne.

Ne kripatas līdzjūtības un līdzcietības mātei, zaudējušai bērnu. Prokurore runāja ar apmeklētājiem it kā ar noziedzniekiem, kuri negrib atzīt savu vainu.

Tuvākajā laikā Aija Pupiņa un Leonīds Jākobsons plāno griezties ar iesniegumu ģenerālprokuratūrā. Bet pagaidām piedāvājam iepazīties ar sarunu, kura noritēja 15.maijā ģenerālprokuratūras kabinetā.

2014-05-18 19:00:57