Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Ušakova e-pastu lieta nodota Centra rajona tiesai

IR.lv

  

(picture 2)
Nils Ušakovs (SC) .

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pagājušajā piektdienā pieņēmusi tā saukto Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) privātās korespondences publiskošanas lietu, kurā apsūdzēts ir portāla "Kompromat.lv" galvenais redaktors Leonīds Jākobsons, Ir.lv informē tiesas sekretāre.

Pirmā šīs lietas izskatīšana tiesā nozīmēta tikai nākamgad - 2014. gada 7. aprīlī. Tiesnese būs Una Melameda.

Jau ziņots, ka prokuratūra izskatījusi Ušakova prasību un šā gada 17. februārī Jākobsonam uzrādīja apsūdzību.

Žurnālists Ir.lv izteica aizdomas, ka lietas nodošana tiesai tīši tiekot kavēta. „Lieta izskatās pasūtīta," uzskata Jākobsons. „Acīmredzami tā netika iesniegta tiesā agrāk, jo Nilam Ušakovam nāktos atbildēt uz neērtiem jautājumiem."

Savukārt prokurore Vita Ozoliņa šos pārmetumus noraida, sakot, ka šāds pirmstiesas procesa termiņš bijis nepieciešams, lai sagatavotu tiesā iesniedzamos materiālus.

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām. Apsūdzētais vainu neatzīst, atgādina LETA.

Jau ziņots, ka, izmeklējot kriminālprocesu par Ušakova elektroniskā pasta uzlaušanu, VP 2011.gada decembrī veica kratīšanu portāla "Kompromat.lv" pārstāvja Jākobsona dzīvesvietā Rīgā. Kratīšanas laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja.

Kriminālprocesu policija sāka 2011.gada 23.novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas. Portālā "Kompromat.lv" tika publicētas Ušakova 2008.gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9.Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku, taču 2009.gadā viņš pameta darbu Latvijā.

Jākobsons iepriekš apgalvoja, ka, publicējot daļu Ušakova sarakstes, viņš darījis sabiedrībai zināmus būtiskus faktus un tas ir viņa kā žurnālista pienākums.

Vairākus mēnešus pēc Jākobsona aizturēšanas divi nezināmi uzbrucēji 2012.gada 29.martā viņam savainoja seju Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā. Policija izmeklē divas notikušā versijas - pirmā ir saistīta ar viņa profesionālo darbību, bet otrā - ar Jākobsona personīgo dzīvi.

2013-07-10 12:34:25