Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Patiesība par Nilu Ušakovu

Leonīds Jākobsons

  

(picture 2)
«Īstais Nils Ušakovs» vāks.

Izdošanai ir sagatavota grāmata "Īstais Nils Ušakovs". Šis dokumentu krājums, kas izgaismo Rīgas mēra politisko darbību, jau pieejams elektroniskā versijā.

Šā gada februārī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras pārstāve Vita Ozoliņa uzrādīja man apsūdzību par Nila Ušakova epastu sarakstes publiskošanu. Kopš tā laika pagājuši trīs mēneši, bet lieta tā arī nav nodota tiesai. Neoficiāli prokurore paziņoja - noteikti to izdarīs, tiklīdz būs pagājušas pašvaldību vēlēšanas.

Kāds sakars šīs lietas iztiesāšanai ar vēlēšanām? Pavisam tiešs. Tiesā Nilam Ušakovam nāksies publiski atzīt šīs sarakstes īstumu, ko viņš līdz šim saucis par daļēji falsificētu. Tas nozīmē, ka Rīgas mēra kandidātam būs jāatzīst - būdams Saeimas deputāts un Saeimas Ārlietu komisijas loceklis, viņš Krievijas vēstniecības darbiniekam atskaitījies par Krievijas propagandai tērētiem līdzekļiem. Kā zināms, Nila Ušakova paziņa Aleksandrs Hapilovs Krievijas vēstniecībā bija kultūras padomnieka amatā, kas kalpoja par piesegu izlūkošanas darbībām, pēc kuru atmaskošanas viņam nācās steidzami pamest Latviju.

Nilam Ušakovam nāksies atzīt arī to, ka viņš kā dažādu sabiedrisko organizāciju un partijas "Saskaņas centrs" līderis ir vairākkārt dažādām Krievijas amatpersonām prasījis naudu Latvijas pašvaldību un Eiroparlamenta vēlēšanām. Un to, ka viņš kā politiķis ir manipulējis ar sabiedrisko domu, veidojot ziņu bloku Pirmajā Baltijas kanālā.

Šajā grāmatā pirmo reizi latviešu valodā ir apkopoti dokumenti, kas atrodas pret mani ierosinātās krimināllietas Nr. 1 - 27002013/10 pamatā. Tās ir liecības par īsto Nilu Ušakovu, kura mērķis ir Latvijā nostiprināt putinisko "Krievu pasauli".

Tikmēr pret mani vērstais uzbrukums, kuru Nils Ušakovs nokomentēja ar cinisku smaidiņu, joprojām paliek neatklāts. Policija tā izmeklēšanai nevelta nekādas pūles. Kā nesen kļuvis zināms, Rīgas mērs Nils Ušakovs ir uzdāvinājis skaistu velosipēdu policijas šefam Intam Ķuzim... Te nu tiešām vietā daudznozīmīgs smaidiņš - velti gaidīt, ka žurnālistam uzbrukušie tiks saukti pie atbildības.

Grāmatu elektroniski varat lasīt šeit: https://dl.dropboxusercontent.com/u/79207145/istais%20NU.pdf.

PS

Pēc publikācijas piekļuve saitei apgrutināta, tāpēc izveidota alternatīva iespēja teksta lejuplādei: http://failiem.lv/u/dguvoze.

2013-05-30 15:57:56