Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Консультации
[EN] [LV]

Администрация Rīgas satiksme закупила дорогие автомобили

Аверий Каморзин

  

(picture 2)
До недавнего времени председатель правления Rīgas satiksme передвигался на этом служебном Volvo.

Администрация Rīgas satiksme обновила свой автопарк. По сведениям депутата Рижской думы Яниса Мартиньша Скуи, теперь председатель правления этого муниципального предприятия Леон Бемхенс сможет передвигаться на джипе Volvo, стоимость которого в зависимости от комплектации от 38 до 50 тысяч евро.

Ранее Леон Бемхенс уже использовал служебный автомобиль марки Volvo. Но, видимо, после трехлетней эксплуатации решил пересесть на машину подороже и комфортнее.

По данным депутата, джип Volvo не единственный дорогой автомобиль, закупленный администрацией Rīgas satiksme. Предприятие также приобрело Volkswagen Amarok (приблизительная стоимость от 25 тысяч евро).

Следует отметить, что на сегодняшний день дотации на общественный транспорт из столичного бюджета составляют 51 миллион латов.

С просьбой проверить расточительную закупку и другие факты, связанные с работой Rīgas satiksme, в Бюро по предотвращению и борьбе с коррупцией (KNAB) и Госконтроль обратился депутат Рижской думы Янис Мартиньш Скуя.

Публикуем письмо депутата.

Pamatojoties uz man sniegto informāciju un liecībām, lūgums izvērtēt sekojošus faktus:

1. 2012. gada rudenī Rīgas Satiksmes administrācijas autoparkam beidzās līzīngs vieglajām automašīnām un automašīnas tika nodotas atpakaļ līzinga kompānijām. Tajā pašā laikā, Rīgas Satiksmes autobāze veica jaunu automašīnu ieprikumu (apmēram 35 automašīnas) vadošajiem darbiniekiem. Aizdomas par nelietderīgu līdzekļu izšķērdēšanu, jeb likuma par labu pārvaldību pārkāpšanu rada fakts, ka iepirktās automašīnas neatbilst darbinieku statusam, kur pat iespējams sekretāra vadītāja ir tikusi pie pārmērīgi dārgas automašīnas. Starp iepirktajām automašīnām ir tādi modeļi kā Volvo xc 70 (cena no € 38 961 – € 51 212), VW Amaroc (cena no 25 525 €), u.c.;

2. Aicinājums pārbaudīt iemeslus, kāpēc Rīgas Satiksmei likvidējot daudzas darba vietas, tagad šos pakalpojumus par daudz dārgāku cenu pērk no privātām kompānijām;

3. Pēc kādiem principiem un uz kādiem noteikumiem tika izraudzītas tieši šīs sabiedrības un kādas ir šo SIA īpašnieku savstarpējās attiecības:

SIA QUALIMOTOR – šī SIA sniegtie pakalpojumi tika veikti uz vietas remontu bāzē

SIA VOLKS

Saistība starp šo abu SIA īpašniekiem krustojas:

SIA Volks - Sergejs Moskaļenko - SIA Mosfarm- Igors Likarčuks- SIA Qualimotors

SIA LATINA

SIA DNL GROUP

MĀLKALNI ZS (Voith Turbo oficiālais pārstāvis Baltijā)

SIA JOK – šī SIA sniegtie pakalpojumi tika veikti uz vietas remontbāzē

SIA AUTO-1

SIA DĪZEĻCENTRS R

SIA ELIŅŠ – šī SIA sniegtos pakalpojumus uz vietas Rīgas Satiksmē veica viena persona (6. parks) ar algu Ls 350.00 mēnesī, pēc viņas atlaišanas, cehu slēdza, darbus pārņema SIA un jau par vienas detaļas izgatavošanu tika veikts pasūtījums Ls 3’000.00 apmērā. Ceha press formas, iekārtas, tika izvestas nezināmā virzienā.

SIA MITAX AUTO

Par negodprātīgu un nesaimniecisku rīcību liecina fakts, ka pēc trolejbusu parka Smilšu strūklas tīrīšanas ceha likvidēšanas, visu darbinieku atlaišanas (2012. gada beigas), tagad šis cehs nodots SIA ANE kura pakalpojumus pērk Rīgas Satiksme.

Nepieciešama arī pārbaude sekojošās pozīcijās:

1. Pārbaude par tehnikas, iekārtu izvešanu no auto parkiem (no vienības līdz pat ceham – 6.,7. u.c. autobusu parkos)

2. Detaļu pāragra norakstīšana, lai varētu veikt jaunu iepirkumu no iepriekš jau izraudzīta piegādātāja. Rīgas Satiksme neanalizē bojājumu iemeslus un neveic iepirkto detaļu kvalitātes pārbaudi uz 1000 km noskrējienu, kas vieš aizdomas uz apzinātu nolaidību, kā rezultātā tiek veikti arvien jauni pasūtījumi.

3. Izmeklēt negadījumu ar sievieti, kura 12. novembrī Murjāņu ielā braucot ar pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" autobusu negadījumā gāja bojā. Autobuss, kurš no notikuma vietas aizbrauca un pēc tam it kā bija pazudis, divas dienas stāvēja RS autobusu parkā un bez jebkādiem šķēršļiem, tam varēja veikt visu tehnisko bojājumi novēršanu, šādā veidā parādot, ka tā nav transporta (tātad arī autobusu parka) atbildība. Kā zinam, šādos gadījumos, kamēr notiek izmeklēšana, autobusu vajadzēja noplombēt. Izmeklētājs savu darbu veica pavirši (neatsaucās uz RS darbinieku aicinājumu). Netika veikta autotransporta ekspertīze. Detaļa (durvju reversācijas devējs), kurā bojājuma iemesls no tiešā piegādātāja (pēc kataloga) Vācijā maksā €25, bet Rīgas Satiksme iepērk tos par Ls 70.00 gabalā (vienām durvīm viens reversācijas devējs)

  4. Rīgas Satiksmes 6. autobusu parkā ir 15-20 Ikarus Midi autobusi. Ir aizdomas par iespējamu gadījumu, kad Rīgas Satiksme vienīgajam konkursa pretendentam SIA LAP pārdeva 24 autobusus, kuri pēc tam par trīs reizes lielāku cenu tika iznomāti pašvaldības uzņēmumam SIA Rēzeknes Satiksme, kas Rīgas Satiksmes ieprikuma konkursā it kā nokavēja iesniegt savu priekšlikumu.

Nepieciešamības gadījumā, ir darbinieki (esošie un bijušie), kuri būtu gatavi sniegt liecības.

2013-01-16 11:41:03