Главная  Архив  Обращение к читателям  Пишите нам  Персоналии   Законы  Консультации
[EN] [LV]

Кто всегда прав

uh!    2008-08-08 07:26:52    
Es braukšu uz Maskavu un kioskā pieprasīšu, lai pārdevējs ar mani runā tikai latviski. Un, ja nerunās, tiesā prasīšu milzīgu kompensāciju. Nav bikiņ absurds, ne? Vai krievi visur ir tik stulbi un bezkaunīgi - arī Spānijā, Anglijā, Marokā, Ēģiptē, Ķīnā, Brazīlijā utt. viņi pieprasa, lai visi runātu tikai \"po čelovečeski\" un apvainojas, ka viņiem atbild valsts valodā??
kogotki    2008-08-08 08:04:34    
uh! К моему большому счастью, я очень много путешествую и очень часто останавливаюсь в хороших отелях в разных странах. Так вот какая тендеция наметилась в Испании, Англии, Египте, США, Австрии и на всех островах и т.д. - в каждом дорогом отеле - есть персонал, говорящий по-русски.. Лет 7-8 назад это было редкостью, сейчас любой престижный отель, магазин стремится и считает необходимостью иметь людей, которые помогли бы русскому туристу.. И самое забавное, что латыши в таких местах с удовольствием обращаются именно к русскоговорящему персоналу, чтобы решить свои вопросы... и только в Латвии некоторые люди считают это ниже своего достоинства обслужить человека на его языке.. Глупо, не так ли? И по-моему не перспективно для бизнеса..
uh!    2008-08-08 09:17:24    
Viesnīca un veikals vai kiosks tomēr ir, kā saka Odesā, divas lielas atšķirības. Labās viesnīcās prot ne vien angļu un krievu, bet arī vācu, spāņu vai vēl kādu svešvalodu. Bet pieprasīt maza kioska pārdevējai Latvijā, lai viņa prastu spāņu, vācu, angļu, krievu, portugāļu un ķīniešu valodu - tas IR absurdi.
uh!    2008-08-08 09:19:34    
Nesen, braukājot pa Spāniju un Portugāli, konstatēju, ka pat Madridē un Lisabonā vairākās pietiekami labās viesnīcās personāls knapi pāris vārdus spēj angliski pateikt. Par citām svešvalodām (t.sk. krievu) vari pat nesapņot - tikai spāņu un portugāļu, un viss. Tā ka nevajag te pasakas stāstīt.
nata    2008-08-08 09:49:58    
Не знаю, кто и по какой франшизе набирает работников для Narvesen, но, похоже, русских (владеющих русским языком) туда не берут. Потому что действительно в последние время встретить в этой сети продавца, умеющего объясниться по-русски, практически невозможно. Предвижу, что руководство туту же представит данные, что русских куча. Да, но в наше время русских, по-русски не говорящих, тоже куча.
uh!    2008-08-08 10:07:12    
Cik zinu, Latvijā bijis tikai viens gadījums, kad cilvēks vērsās tiesā sakarā ar to, ka nacionalitātes dēļ viņam liegta iespēja ieņemt noteiktu amatu. Tā bija viena čigānu (romu) sieviete, šķiet, Kuldīgā. Ja kaut viens gadījums būtu bijis par krievu, tad vēl varētu te diskutēt. Bet tā - tikai pieņēmumi un projekcijas (par to, kā briesmīgie fašisti veic genocīdu pret krieviem). Vajag pašiem sevi cienīt un kā normāliem cilvēkiem uzvesties sabiedrībā, tad neviena pārdevēja jūs par okupantu nenosauks. Bet ja kāds speciāli grib sameklēt kašķi, tad protams atradīs. Un vispār, runājot par to, ka pēc nacionalitātes principa ierobežo iespējas strādāt, labāk paskatieties, kas notiek jūsu Krievijā - kā attieksme dažkārt ir pret tiem, kurus sauc \"ļico kavkazskoij nacionaļnosti\"...
uh!    2008-08-09 14:14:34    
Izrādās, tas skandālists ir dzimis un audzis Latvijā un latviešu valodu prot. Tika, redz, nevēlas runāt latviski un staigā T-kreklā ar uzrakstu \"Rossija\". Bet uz Krieviju viņš nez kāpēc nebrauc. Acīmredzot Latvija viņam tomēr patīk vairāk, nekā Krievija... Nožēlojami, ka ir šitādi krievi. Manuprāt, šādi morāli pagrimuši tipi pazemo visu krievu nāciju. mod.la.lv/main1.php?dat=2008-08-09&id=200808080829950&type=la
ja    2008-08-09 16:10:51    
Nu znajete...bl... Nekotorije russkije tocno oh....i. Normaline russkije tak sebja nevedut, eto kakije to ... kotorih neodin predstavitel neodnoi nacionalnosti terpet nemozet, i sami russike v tom chisle...
AH    2008-08-16 13:47:03    
Проблем не в том, на каком языке отвечала продавщица. Проблема в том, что она обозвала покупателя оккупантом. Именно поэтому разразился конфликт.
stop    2008-08-18 07:29:09    
Pokupatelj polnij daun i otmorozok esli ne smog objasnitj elementarno chego on hochet,prodavec nesderzenaja ,nevospitanaja svinja,udel ee eto rabota v pole ili korovnike,prishla rabotatj v solidnuju kompaniju budj dobra vipilnjaj svoi objazanosti soglasno dogovoru.
KOMPROMAT.LV neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. KOMPROMAT.LV aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā KOMPROMAT.LV ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam KOMPROMAT.LV lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un KOMPROMAT.LV ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.